Lastik Değişimi

lastik degisimi

Araç muayene süreniz geldi ve lastiklerinizin muayene işleminde geçer mi sorun çıkar mı diye düşünüyorsunuz ? Merak etmeyin hemen telefonla arayın ekibimizin bir kaç sorusuna cevap verin işlemlerinizi hızlandıralım ve çıkabilecek boş masraflardan kurtulun.

7/24 telefonla randevu ve bilgi almak için

Telefon: 

arac muayene

arac muayene

Mevsim geçişlerinde lastiklerini değiştiriyor musun yoksa yıllardır yaz kış demeden aynı lastikleri mi kullanıyorsun? ile güvenle yoluna devam etmen çok kolay. Aracının lastiklerini değiştirmeye karar verdiğinde tüm süreci senin yerine yönetiyoruz.

Aracımın lastiğini ne zaman değiştirmem gerekiyor?Lastiklerin bir kullanım ömrü vardır, kullanım ömrünü tamamlamış lastikler senin için de trafikteki diğer araçlar için de pek güvenli değildir. Mevsimsel geçişlerde de lastik değiştirmen aracının sürüş keyfini bozmadan ya da performansını azaltmadan kullanmanı sağlar

aracımın lastiğini nasıl değiştirecek?

  • aldığın lastik hizmeti ile aracına uygun lastikleri seçersin, valelerimiz lastiklerini değiştirmek üzere aracını alır ve lastik değişim noktalarına götürür, servis danışmanları aracının lastiklerini değiştirir. Yola yeni lastiklerinle devam etmen için valelerimiz aracını sana teslim eder. Yepyeni lastikler ile yola çıkmaya hazırsın!
  • Servislerimizde aracına uygun lastikler, servis uzmanlarımız tarafından takılır ve sana teslim edilmek üzere valemize verilir.
  • Bize kalırsa sen hiç uğraşma, biz senin yerine aracına uygun lastikleri takalım. Bir de yazlık/kışlık lastiklerini depolarımızda saklayalım.

Lastik Değişiminin Püf Noktaları!

  • +7°C ve üzerinde yaz lastiği kullanman gerekiyor. Kış lastiğini yazın da kullanmaya devam edersen kışın senin için sağladığı tüm avantajlar dezavantaja dönüşecek.
  • Lastiğin diş derinliğini kontrol etmelisin, diş derinliği azaldıkça özellikle ıslak zeminde lastik performansı da düşer
  • Doğru lastik kullanımı senin için hem güvenli hem avantajlı hem de ekonomik. Doğru lastiği seçmek için uzmanlarımızdan destek alabilirsin.
Telefonla randevu almak için 7/24 arayabilirsiniz. Tüvtürk araç muayene randevu almak için, araç muayene randevu alma ve danışmanlık servisi sitesi Tüvtürk A.Ş ile işbirliği veya ortaklığı olmayan telefonla veya rezervasyon formu üzerinden araç sahiplerine hizmet veren özel bir platformdur.