Neden Araç Muayenesi Yapılmalıdır ?

Araç muayenesi diğer bir ismi de fenni muayenedir. Bu işlemin temel amacı araçların kontrol edilmesi ve trafiğe çıkma güvenilirliğini kontrol etmektir. Trafiğe çıkmakta olan motorlu ve motorsuz araçların ne kadar güvenli olduğuna dair denetleme yapan bir kurumdur. Tüvtürk adına yapılmaktadır.

Araç muayenesi neden yapılır

  • Araç muayenesinin düzenli yapılması gerekir. Bu şekilde hem kişinin kendi güvenliği sağlanmış olur hem de diğer canlıların güvenliği sağlanmış olur.
  • Diğer bir durum ise düzenli muayene olan araçlar araç sahiplerinin bütçelerine de katkı sağlayacaktır.
  • Araç muayeneleri sayesinde araçların kusurları sıkıntılı olan özellikleri öğrenilecek bu durumlar düzeltilecektir. Bu sayede aracın bozuk olan, doğru çalışmayan kısımları düzeltilecek ve bu durumdan kaynaklanan kazalar önlenecektir.
  • Araç muayenesi olan araçların güvenilirliği artacaktır ve aracın alım satım durumlarındaki değeri artacaktır

Araç muayenesi sayesinde araçlar, trafiğe çıkmaya uygun bir duruma getirilir. Hem araç kullanıcıları hem yolcular hem de diğer bireylerin güvenilirliği güvence altına alınmış olur.

Telefonla randevu almak için 7/24 arayabilirsiniz. Tüvtürk araç muayene randevu almak için, araç muayene randevu alma ve danışmanlık servisi sitesi Tüvtürk A.Ş ile işbirliği veya ortaklığı olmayan telefonla veya rezervasyon formu üzerinden araç sahiplerine hizmet veren özel bir platformdur.