Tüvtürk araç muayene gecikme

Tüvtürk araç muayene gecikme hesaplama

Tüvtürk  Araç muayene gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5’i olup, ortalama (otomobil cinsi bir aracın 30 gün süresi geçmiş ise yaklaşın %5 9,09.₺ kamyon cinsi aracın her geçen ay gecikme cezası 12,27.₺ ) tutarı araç muayene istasyonlarında peşin tahsil edilir. Bu alınan araç muayene gecikme bedelleri Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı’na aktarılmaktadır.

Trafikten çekme belgesi alıp belli bir süre sonra tekrar trafiğe çıkarılan araçlardan sadece trafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca araç muayene gecikme cezası alınmamaktadır. Muayene süresinin kanıtlanamadığı durumlarda 01.01.2005 tarihi esas alınarak araç muayene istasyonlarında gecikme bedeli tahsil edilmektedir.

 

Araç muayene gecikme ücretleri araç muayene istasyonlarında tahsil edilir. Vergi dairelerinde ödeme yapılmaz. Araç muayene gecikme ücreti ödememek için erken randevu alınız. Araç muayene periyotları için
Telefonla randevu almak için 7/24 arayabilirsiniz. 08882339922 Tüvtürk araç muayene randevu almak için, araç muayene randevu alma ve danışmanlık servisi sitesi Tüvtürk A.Ş ile işbirliği veya ortaklığı olmayan telefonla veya rezervasyon formu üzerinden araç sahiplerine hizmet veren özel bir platformdur.